Waporyzacja – Na czym polega i dlaczego warto spróbować.

Tagi: działanie., korzyści, Susz CBD, vape, waporyzacja, waporyzacja na czym polega, waporyzatory, warto, zdrowie

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego waporyzacja cieszy się tak dużą popularnością ? Czym właściwie są waporyzatory i do czego służą ? W poniższym artykule postaramy się ciekawie odpowiedzieć na te pytania.

 

Waporyzacja to metoda emisji pary wodnej, umożliwiająca nam wdychanie bioaktywnych substancji zawartej w suszu konopnym bez konieczności jej spalania.

Historia waporyzowania ziół i korzystania z ich walorów zdrowotnych jest znana człowiekowi od wieków. We współczesnych czasach, technologiczny postęp pozwolił opanować tę sztukę niemalże do perfekcji i zbadać korzyści, jakie ze sobą niesie.

Toksyczne produkty uboczne tego procesu zostały w istotny sposób zredukowane do minimum, co pozwala nam na bezpieczne korzystanie z waporyzacji. Poza oczywistym wykluczeniem i eliminacją szkód związanych z paleniem jesteśmy w stanie efektywniej wydobywać aktywne substancje z konopi bez utraty cennych kanabinoidów.

Na czym polega ?

Niezbędnym narzędziem do waporyzacji jest oczywiście Vaporizer (waporyzator), który służy do podgrzewania ziół, aż do momentu wrzenia zawartych w niej aktywnych substancji, jednocześnie nie dopuszczając do ich spalania. Osiągamy w ten sposób skumulowaną parę wodną, którą w łatwy sposób możemy przyswoić poprzez inhalacje.

Istnieją dwa rodzaje przenośnych waporyzatorów; kondukcyjne oraz konwekcyjne.

Mechanizm działania ogrzewania kondukcyjnego polega na tym, że komora, do której wsypujemy susz, jest elementem grzewczym. Po ustawieniu odpowiedniej temperatury, komora rozgrzewa się i przekazuje ciepło do suszu doprowadzając do jego parowania.

System konwekcyjny z kolei wykorzystuje gorące powietrze do ogrzewania ziół.

 

Uwaga !

Poza szeregiem zalet, jakie niesie ze sobą waporyzacja, zalecamy szczególną ostrożność przy zakupie tanich vaporizerów. Niedrogie urządzenia oferują bardzo słabą jakość i wątpliwe bezpieczeństwo, ze względu na tworzywa, z których zostały wykonane. W przypadku plastikowych urządzeń możemy mieć do czynienia nawet z topieniem się plastiku i wdychania toksycznych oparów. Dobre vaporizery cechują się przede wszystkim materiałami odpornymi na wysokie temperatury, np. ceramika, tytan, stal nierdzewna oraz szkło. W swojej ofercie posiadamy wyłącznie waporyzatory, których bezpieczeństwo sprawdziliśmy osobiście.

 

Waporyzacja jest bezdyskusyjnie najlepszym sposobem na suplementacje kanabinoidów.

Dlaczego warto spróbować ?

 
  • 1. Zdrowa alternatywa dla tradycyjnego palenia.

Bardzo ważny powód, dzięki któremu waporyzacja króluje nad tradycyjną formą przyswajania substancji zawartych w ziołach. W dymie znajduje się co najmniej kilkaset toksyn oraz znaczna ilość substancji smolistych, co ma bardzo przykry wpływ na nasz organizm i układ oddechowy. Podczas waporyzacji przyswajamy parę wodną, pozbawioną wspomnianych toksyn, ponieważ, w tym przypadku nie dochodzi w ogóle do procesu spalania.

  • 2. Waporyzacja pozwala poznać prawdziwy smak suszu.

Podgrzewane zioła wyzwalają terpeny, które odpowiadają za ich charakterystyczny smak i aromat. Różne odmiany cechują się innym profilem zapachowym, co czyni każdy produkt wyjątkowym. Niestety w przypadku tradycyjnego palenia, bardzo wysokie temperatury niszczą terpeny i niemalże każda odmiana smakuje jednakowo. Dzięki waporyzacji możesz bliżej poznać zapach ulubionego suszu.

  • 3. Wydajność

Wydajność waporyzacji najłatwiej zobrazować, porównując wydobycie kanabinoidów w suszu. W przypadku tradycyjnego palenia ok.85 % kanabinoidów ulega tzw. pirolizie, czyli są niszczone na skutek bardzo dużej temperatury.Z kolei w waporyzacji nasza para wodna zawiera aż 70-95 % kanabinoidów. Potwierdzają to np. wyniki badań przeprowadzonych przez Chemic Labs w Canton.

 

Zaufaj zdrowemu rozsądkowi. Sprawdź nasze waporyzatory :)

               
źródła grafiki : Wolnekonopie.pl dobregramy.pl infinitevapor.pl